راهنمایی خرید پمپ آب استخری در مک پمپ ایران

راهنمایی خرید پمپ آب استخری

پمپ آب استخری یکی از ابزارها و تجهیزات مورد نیاز برای استخرها به‌ ویژه استخرهای عمومی است. با توجه به استفاده مداوم از استخر، این مجموعه ها به تجهیزاتی مناسب برای تصفیه آب استخر نیاز دارند. این ابزار می‌توانند آلاینده‌های موجود در آب را جمع‌آوری نموده و آن را پاک کنند. خرید پمپ استخری با نکاتی همراه است و به یک راهنمای خرید کامل نیاز دارد. بنابراین در این مقاله قصد داریم راهنمای خرید پمپ آب استخری را به شما ارائه کنیم تا انتخاب و خریدی امن‌تر داشته باشید پس با مک پمپ ایران همراه باشید همچنین برای خرید الکتروپمپ استخری از مک پمپ ایران میتوانید با ما تماس بگیرید .

 

پمپ آب استخری چیست؟

پمپ استخری از جمله تأسیسات تصفیه آب استخرها است. این ابزار می‌تواند به جریان پیدا کردن آب کمک کرده و از راکد شدن آن و در نتیجه فساد استخر پیشگیری کند. بنابراین یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی که در استخرها ( چه عمومی و چه خصوصی ) به آن نیاز دارید، پمپ آب استخری است. الکتروپمپ استخری وظیفه دارد در زمان‌های مشخص به تخلیه آب استخر اقدام کند و سپس آن را به فیلتر منتقل سازد تا فرآیند تصفیه انجام شود؛ این اتفاق باید در زمان‌های تعیین‌ شده روی دهد تا آب استخر دچار آلودگی نشود.

 

پمپ استخری از چه اجزایی تشکیل شده‌ است؟

الکترو پمپ‌ استخری به‌ طور کلی شامل ۳ جزء اصلی هستند. این اجزا عبارتند از:

سطل و یا کاسه، پروانه و موتور؛

در واقع این تجهیزات از یک کاسه و سبد پلاستیکی تشکیل‌ شده‌اند. آب استخر به این کاسه وارد شده و سپس به سبد رفته و صاف می‌شود. بخش اصلی دیگر پمپ‌ آب استخری به منظور جابجایی آب، پروانه آن‌ است.
این پروانه از یک تیغه تشکیل شده که به‌ سرعت می‌چرخد و آب را مکیده و به سمت صافی هدایت می‌کند. اما موتور در پمپ استخری، به پشت آن متصل شده و نیرو محرکه لازم برای چرخش پروانه را فراهم می‌کند.

 

کاربردهای پمپ آب استخری

به عنوان اصلی ترین و مهمترین کاربرد پمپ آب استخری میتوان گفت: پمپ استخر در مواقعی که قصد داشته باشند آب را به گردش درآورند و از راکد بودن و یا لجن بستن آب پیشگیری کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

همچنین اگر بخواهند از آب گندزدایی کنند و یا آن را پاک‌سازی نمایند، از پمپ استخری استفاده می‌کنند.

اگر بخواهید از ورود مواد معلق به آب جلوگیری کنید و یا جلوی ورود هر گونه ناخالصی را بگیرید نیز می‌توانید از این سیستم‌ها استفاده کنید. در بسیاری از موارد در بخش‌هایی از سیستم تصفیه آب که فشار آب با افت یا کاهش مواجه می‌شود، پمپ آب استخری می‌تواند افت فشار آب را جبران کند.

 

راهنمای خرید انواع پمپ تصفیه آب استخر

اگر قصد خرید پمپ آب استخری دارید باید پیش‌ از اقدام، برخی نکات را در نظر بگیرید تا انتخاب بهتری داشته باشید و خرید پمپ استخری، تجربه‌ی ناخوشایندی برای شما نداشته باشد.

هر کدام از استخرها دارای کاربری مخصوص به خود هستند و حجم آب آن‌ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. بنابراین هر استخر نیاز به پمپ آب مخصوص به خود دارد؛ درواقع بزرگ و یا کوچک بودن پمپ و همچنین توان پمپ آب استخری مهم است. بنابراین پیش‌ از خرید پمپ استخری باید توان و پتانسیل استخر خود را در نظر بگیرید.

از طرف دیگر سعی کنید از میان محصولات موجود در بازار، پمپی را برای خرید انتخاب کنید که عملکردی روان، مناسب و بی‌صدا دارد. به‌ ویژه اگر از افرادی هستید که نمی‌توانید سر و صدای پمپ را تحمل کنید لازم است به این ویژگی توجه خاصی داشته باشید. ( البته که با توجه به فاصله‌ی پمپ از استخر، این معیار در زمان خرید پمپ استخری، ملاک مهمی محسوب نمی‌شود)

 

پیش‌ از خرید پمپ آب استخری، جنس بدنه آن را نیز در نظر بگیرید. از آن‌ جاییکه این محصولات با مواد ضدعفونی کننده و یا گندزدا در ارتباط مستقیم قرار می‌گیرند، پس باید جنس بدنه لوله‌های آن‌ها و کل سیستم پمپ از مقاومت کافی و بالا برخوردار باشند تا پس‌ از مدت زمان کوتاه، عملکرد پمپ با اشکال مواجه نشود.

این محصولات از نظر میزان سرعت با یکدیگر دارای اختلاف هستند و از این لحاظ در انواع تک سرعته، دو سرعته و سرعت متغیر جای می‌گیرد. پمپ‌های تک سرعته، از پروانه‌ای تشکیل شده‌اند که همیشه و با یک سرعت مشخص، در حال حرکت است.

در پمپ‌های دو سرعته، پروانه با دو سرعت متفاوت به گردش درمی‌آید و در پمپ‌ آب استخری سرعت متغیر، شما می‌توانید سرعت موتور پمپ آب استخری را تنظیم کنید. قیمت پمپ آب استخری تک سرعته از سایرین پایین‌تر بوده و کاربردهای بیشتری هم دارد.

نحوه کار پمپ استخری

روش کار این سیستم‌ها از طریق اسکیمر و یا سرریز مکش است. به‌ نحوی‌ که اسکیمر در بالاترین سطح از عمیق‌ترین بخش پمپ نصب می‌گردد و یک دریچه مکش نیز در عمیق‌ترین بخش استخر قرار می‌گیرد. بنابراین می‌تواند آب را به سمت پمپ هدایت کند تا فرایند تصفیه و یا تعویض آن انجام گیرد.

در این حالت باید پمپ پایین‌تر از دریچه واقع شود تا فرآیند مکش را به‌ سادگی انجام دهد. حجم بیشتر آبی که به پمپ وارد می‌شود، یعنی حدود ۸۰ درصد آن، توسط دریچه‌ها انتقال پیدا می‌کند و باقی‌ مانده آن را نیز بخش استرینز در پمپ استخری انجام می‌دهد.

 

تفاوت پمپ استخری با سایر پمپ‌ها چیست؟

الکتروپمپ استخری، وسیله‌ای است که می‌تواند آب را از استخر کشیده و سپس برای انجام عملیات پردازشی به فیلتراسیون، بخاری و کلر ساز انتقال دهد. پس‌ از آن، این سیستم می‌تواند آب فرآوری شده و مناسب را به استخر شما بازگرداند. این تجهیزات از جمله پمپ‌های خود مکش بوده و از نوع پمپ‌های سانتریفیوژی به شمار می‌روند. این نوع از پمپ‌ها می‌توانند در بالای منبع آبی که قصد پر کردن آن را دارید، واقع شوند. در حقیقت یک الکتروپمپ استخری در سطح زمین نصب شده و دسترسی به آن نیز به‌ سادگی صورت می‌پذیرد. تفاوت ها و ویژگی های پمپ جتی و پمپ بشقابی را در قیاس با پمپ استخری میتواند از صفحات مربوطه بررسی نمایید.

راهنمای نصب پمپ استخر

نصب پمپ استخر، یک عملیات تخصصی بوده و با نکات زیادی همراه است اما میتوان با رعایت برخی نکات خیلی ساده‌تر پمپ استخری خود را نصب کنید؛ در این شرایط باید موارد تخصصی نصب را در نظر بگیریم. البته که بهتر است برای انجام این کار از متخصصین نصب ابزاریکا کمک بگیرید. رعایت برخی از نکات به شما کمک می‌کند تا این فرآیند را بهتر انجام دهید.

 

– برای شروع، پیش‌ از هر اقدامی باید محل مناسبی را برای نصب پمپ آب استخری در نظر بگیرید. باید پمپ تصفیه را در فاصله‌ حدود ۱۲ تا ۱۵ سانتی‌متری از کف موتورخانه قرار دهید.
– این پمپ را باید در مکانی نصب نمایید که بتوانید به‌ راحتی از آن بازدید کنید و یا در صورتی‌ که نیاز به تعمیر دارد به‌ راحتی در دسترس شما قرار بگیرد.
– پمپ آب استخر باید تا حد امکان به محل تخلیه نزدیک باشد و فاصله زیادی تا آن نداشته باشد.
– فاصله کم میان پمپ و استخر کمک می‌کند تا فرآیند انتقال آب با سرعتی بالاتر انجام شود. از طرف دیگر در مواقعی که هوا سرد می‌شود آب در فاصله کم، سرد نخواهد شد و این امکان را دارد که دمای خود را حفظ کند.
– با نزدیک بودن الکتروپمپ استخری به تجهیزات استخر، عملکرد آن‌ هم بهتر خواهد بود و راندمان بهتری را خواهید داشت.
برای نصب پمپ آب استخری باید لوازم آن را در سطحی برابر و یا پایین‌تر از سطح استخر قرار دهید. این موضوع به عملکرد بهتر پمپ کمک خواهد کرد. به‌ طور کلی پمپ آب استخری نباید بالاتر از سطح آب واقع شود تا عملکرد صحیحی از خود نشان دهد.
اگر منطقه شما هوای سردی دارد، بهتر است پمپ آب استخری را در سطحی پایین‌تر از استخر و با حفر کردن یک حفره نصب نمایید تا آب در طی مسیر جابجایی خود، یخ نزند.

 

در هنگام نصب این تجهیزات باید تمامی اتصالات را به‌ دقت بررسی کنید. در این‌ صورت با اشکالاتی از قبیل نشت آب مواجه نخواهید شد.
باید به تراز بودن سطح نصب پمپ نیز توجه داشته باشید. می‌توانید سیستم را بر روی یک صفحه‌ چوبی و یا پلاستیکی کاملاً هموار، مسطح و مستحکم جای دهید. لازم است مسیر لوله‌ها را تا حد امکان به‌ صورت مستقیم در نظر بگیرید و کمترین اتصالات را پیاده‌سازی کنید. رعایت این نکته باعث می‌شود تا عملیات انتقال آب به‌ راحتی انجام‌ شده و توقفی در طی این مسیر روی ندهد.
به این موضوع توجه داشته باشید که پمپ آب استخر در هنگام کار کردن نباید خیس شود. بنابراین محل نصب آن باید خشک بوده و رفت‌ و آمد زیادی نداشته باشد.
اگر می‌خواهید پمپ آب استخری شما سر و صدای زیادی ایجاد نکند، می‌توانید صفحات چوب‌پنبه‌ای در زیر آن قرار دهید تا از سر و صدای آن کم شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 + = شانزده