خرید پمپ آب در تهران در مک پمپ ایران

خرید پمپ آب در تهران

انواع الکتروپمپ در تهران و کاربردشو میدونی؟

پمپ آب دستگاهی است که برای افزایش فشار آب به منظور انتقال آن از نقطه ای به نقطه دیگر استفاده می شود. برای خرید پمپ آب در تهران میتوانید با متخصصین مک پمپ ایران تماس بگیرید و رایگان مشاوره بگیرید،  پمپ های آب مدرن در سرتاسر جهان برای تامین آب مصارف شهری، صنعتی، کشاورزی و مسکونی استفاده می شود. پمپ های آب نیز برای انتقال فاضلاب در تصفیه خانه های فاضلاب استفاده می شود. پمپ‌های آب مدرن اغلب توسط الکتریسیته به حرکت در می‌آیند، اما سایر منابع انرژی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند – مثلاً موتورهای دیزلی یا بنزینی. در برخی مناطق دورافتاده، مانند مناطق بیابانی، ممکن است از پنل های خورشیدی برای تامین برق پمپ های کوچک استفاده شود. پس در این مقاله از خرید پمپ آب در تهران تا آشنایی کامل با پمپ های آب همراه ما باشید .

 

پمپ های آب رفت و برگشتی

پمپ های رفت و برگشتی آب را با استفاده از یک پیستون حرکت می دهد که در یک سیلندر با سوپاپ هایی به جلو و عقب حرکت می کند تا به تنظیم جهت جریان (مخلخل و خروجی) آب کمک کند.برای خرید پمپ های آب رفت و برگشتی در تهران میتوانید با مک پمپ ایران تماس بگیرید و یا از فروشگاه ما دیدن فرمائید. هنگامی که در یک جهت حرکت می کند، پیستون اتاق داخل سیلندر را گسترش می دهد و خلاء جزئی ایجاد می کند که آب را به داخل سیلندر می کشد. یک دریچه ورودی بسته می شود و آبی که به داخل سیلندر کشیده شده است را به دام می اندازد. سپس یک دریچه خروجی همزمان با جهت معکوس پیستون باز می شود که آب را با فشار بالاتری نسبت به زمانی که وارد پمپ می شود خارج می کند. پمپ های رفت و برگشتی با نیروی الکتریکی اغلب دو کاره هستند، به این معنی که عمل پمپاژ در دو طرف پیستون انجام می شود.

پمپ آب دوار

پمپ های روتاری رایج ترین نوع پمپ های ماشینی هستند که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند. پمپ های چرخشی آب را با استفاده از یک قطعه یا قطعاتی که در یک حرکت دایره ای حرکت می کنند، حرکت می دهند. آنها از اجزای دوار خود به جای پیستون موجود در پمپ های رفت و برگشتی استفاده می کنند. علاوه بر این، برخلاف پمپ های رفت و برگشتی، پمپ های دوار هیچ دریچه ای برای هدایت جریان آب ندارند. انواع مختلفی از پمپ های دوار وجود دارد که در کاربردهای وسیع مورد استفاده قرار می گیرند. برای خرید پمپ آب دوار در تهران میتوانید با مک پمپ ایران تماس بگیرید.

 

پمپ های گریز از مرکز

پمپ گریز از مرکز رایج ترین نوع پمپ دوار است. دارای تیغه های دوار – به نام پروانه – است که در حین چرخش به آب انرژی می دهد. این عمل شبیه به آن چیزی است که در مخلوط کن خانگی مشاهده می شود. هنگامی که مخلوط کن با آب پر می شود و روشن می شود، تیغه های چرخان آن باعث چرخش مایع می شود. پروانه ها در یک محفظه قرار می گیرند. معمولاً آب در نزدیکی محور پروانه چرخان وارد محفظه می شود. تیغه های پروانه در آب غوطه ور می شوند تا پمپ شوند. با چرخش پروانه، آب از نزدیک محور پروانه به سمت یک خروجی محیطی خارج می شود.بهترین و برترین برند های پمپ های گریز از مرکز را میتوانید در فروشگاه مک پمپ ایران مشاهده فرمایید.

اگرچه بیشتر پمپ های مدرن با نیروی الکتریکی کار می کنند، اما این پمپ در مزرعه مصر توسط یک موتور به حرکت در می آید. پمپ بر روی چرخ ها نصب می شود تا بتوان آن را در امتداد کانال های آبیاری از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد.

 

برخی از پمپ های گریز از مرکز از دیفیوزر استفاده می کنند. به طور معمول، دیفیوزرها تیغه های ثابتی هستند که بیرون و نزدیک لبه پروانه ها قرار می گیرند. دیفیوزرها به صاف کردن جریان بیرونی آب خارج شده توسط پروانه های داخلی کمک می کنند و در نتیجه راندمان پمپ را افزایش می دهند. هنگامی که فشارهای بالا مورد نیاز است (مثلاً در مورد یک چاه عمیق) تعدادی پروانه ممکن است به صورت سری استفاده شود و دیفیوزرهای زیر هر پروانه ممکن است حاوی پره های راهنما باشند تا به تدریج سرعت مایع را کاهش دهند. برای پمپ های فشار پایین تر، دیفیوزر معمولاً یک گذرگاه مارپیچی است که به عنوان پیچ شناخته می شود و سطح مقطع آن به تدریج افزایش می یابد تا سرعت را به طور موثر کاهش دهد.

پمپ‌های گریز از مرکز در اندازه‌ها و شکل‌های مختلفی وجود دارند و در کاربردهای بزرگ و کوچک استفاده می‌شوند: برای پمپاژ آب از چاه. برای آبیاری؛ در تصفیه خانه های فاضلاب؛ و برای به گردش درآوردن آب در گرداب ها و …

پمپ های توربین

پمپ توربین نوع خاصی از پمپ گریز از مرکز است. این تیغه شبیه تیغه توربین است که در یک موتور جت مدرن یافت می شود و تعداد پره های منفرد آن بسیار بیشتر از پروانه های گریز از مرکز معمولی است. پمپ‌های توربین معمولاً گران‌تر و نگهداری آنها از پمپ‌های گریز از مرکز دشوارتر است، اما دارای مزایای خاصی مانند نرخ جریان بالا در بازده بالا هستند. پمپ های توربین برای پمپاژ آب های سطحی ازدریاچه ها و مخازن، و برای آبیاری؛ آنها همچنین به طور گسترده به عنوان پمپ های چاه عمیق استفاده می شوند که گاهی اوقات صدها متر زیر سطح زمین گسترش می یابند.

 

پمپ جت

اساساً با پمپ های رفت و برگشتی یا دوار متفاوت است: یعنی هیچ قسمت متحرکی ندارد. پمپ های جت به طور گسترده در چاه های کم عمق و عمیق استفاده می شوند. پمپ های جت از دو لوله استفاده می کنند: لوله چاه اصلی معمولی که آب را از سطح زیرین به بالا می برد و یک لوله تحت فشار. یک پمپ گریز از مرکز استاندارد از سطح کار می کند. خروجی پمپ گریز از مرکز تقسیم می شود و تقریباً سه چهارم آب پمپ شده به سطح از طریق لوله فشار به پایین فرستاده می شود ، جایی که آب با حرکت از طریق نازل با قطر کوچک تحت فشار قرار می گیرد. در زیر زمین، جایی که لوله پرفشار با لوله چاه برخورد می کند، آب تحت فشار وارد یک محفظه بزرگ شده در لوله می شود. هنگامی که آب به داخل محفظه حرکت می کند، فشار به زیر ناحیه اطراف کاهش می یابد و آب چاه به سمت بالا به داخل لوله چاه کشیده می شود.

پمپ آب در اصفهان و حومه

 

پمپ های با ظرفیت بالا می توانند برای رساندن آب از منبع تغذیه و جابجایی آب اضافی مورد استفاده قرار گیرند. هنگامی که رودخانه سام در شمال فرانسه در ماه مه 2001 طغیان کرد، چندین پمپ غول پیکر از هلند برای رساندن سیلاب به دریا آورده شد. هر پمپ می تواند حدود 15000 متر مکعب آب در ساعت (یا حدود 65000 گالن در دقیقه) آب تحویل دهد. اگرچه پمپ در این عکس نشان داده نشده است، اما حجم زیادی از آبی که تخلیه می کند مشهود است.

پمپ های چاه کم عمق و چاه عمیق

هر دو پمپ سانتریفیوژ و جت برای پمپاژ آب از چاه های کم عمق (چاه هایی با عمق 7 متر [25 فوت] یا کمتر) استفاده می شوند. پمپ‌های جت، گریز از مرکز و توربین همگی برای کاربردهای چاه عمیق (از عمق کمی بیشتر از ۷ متر [۲۵ فوت] تا بیش از ۱۰۰ متر [چند صد پا] عمق) استفاده می‌شوند. پمپ های گریز از مرکز و توربین در عمق چاه قرار می گیرند. گاهی اوقات یک موتور سطحی با استفاده از شفتی که از چاه به سمت پمپ می رود آنها را می چرخاند. در مقابل، پمپ های شناور دارای موتور و پمپ زیر سطح آب در چاه هستند که از طریق یک سیم عایق که به سطح می رود، تغذیه می شود. تقریباً 60 درصد از چاه های خانگی (یعنی خانگی) در ایالات متحده از پمپ های شناور الکتریکی استفاده می کنند.

 

پمپ های مستغرق

پمپ های شناور بر اساس اصل پمپاژ شناور الکتریکی (ESP) کار می کنند. این امر با کاهش فشار جریان حاصل می شود که باعث کاهش فشار در پایین شفتی می شود که پمپ شناور در آن قرار دارد. موتور یک سیستم ESP همچنین برای عملکرد در دمای بالا (تا 300 درجه فارنهایت) و فشار بالا طراحی شده است، بنابراین در شرایطی که چاه های بسیار عمیق رایج هستند، مانند چاه های نفت، از آن استفاده می شود.برای خرید پمپ های مستغرق در مک پمپ تهران میتوانید با متخصصین ما تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 − = شش